ASTM B769 Alüminyum Alaşımlarının Kesme Testi

ASTM Testleri

ASTM B769 Alüminyum Alaşımlarının Kesme Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B769 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kesme nihai dayanımlarını belirlemek için dövme ve dökme alüminyum ürünlerin çift kesme testini kapsar.

ASTM B769 Alüminyum Alaşımlarının Kesme Testi

Bu yöntemden elde edilen veriler, yapı elemanlarının tasarımında kullanılabilecek minimum özellikleri hesaplamak için kullanılır.

Silindirik bir test numunesi, numuneyi kırmak için gereken kesme gerilmesini belirlemek için bir çekme veya basınç test makinesi kullanılarak bir test mastarında çift kesme yüklemesine tabi tutulur.

Numune ve mastarın yüzeyinde bir yağlayıcı bulunmasının, yağlayıcı içermeyenlere göre %3'e kadar daha düşük kayma mukavemeti ile sonuçlanabileceğine dikkat edilmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM B769 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp