ASTM C1026 Seramik ve Cam Karoların Donma-Çözülme Döngüsüne Direncini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1026 Seramik ve Cam Karoların Donma-Çözülme Döngüsüne Direncini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C1026 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM C1026'ya göre: "Bu test yöntemi, sırlı veya sırsız seramik veya cam karoların tekrarlanan donma ve çözülme döngülerine karşı direncini test etmek için gerekli prosedürleri ve ekipmanı açıklar. Herhangi bir boyutta veya şekilde karolar bu test yöntemiyle test edilebilir. "

ASTM C1026 Seramik ve Cam Karoların Donma-Çözülme Döngüsüne Direncini Ölçmek için Standart Test Yöntemi

Fayans numuneleri fırında kurutulur ve desikatörde soğutulur. Her numunenin kuru ağırlığı kaydedilir, ardından 5 saat kaynar deiyonize suya konur. Numuneler daha sonra en az 24 saat suda ıslatılır. Her numune yatay olarak 27 ̊F ile 40 ̊F arasında değişen bir dondurucu konteynere yerleştirilir.300 donma-çözülme döngüsü yürütülür ve sonuç olarak numuneler dondurma kabından çıkarılır ve 24 saat boyunca fırında kurutulur.

Numuneler daha sonra tartılır ve çatlak, parçalanma veya parçalanma açısından görsel olarak incelenir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1026 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp