ASTM C1027 Sırlı Seramik Karoların Görsel Aşınma Direnci için Test

ASTM Testleri

ASTM C1027 Sırlı Seramik Karoların Görsel Aşınma Direnci için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM C1027 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar.ASTM C1027 test yöntemi, sırlı seramik karoların yüzeyinin aşınma direncini ölçen Amerikan Test ve Malzemeler Derneği'nin ASTM bir standardıdır . Testin kapsamı, bir aşındırıcı yükün döndürülmesiyle bir karo numunesinin yüzeyinin aşındırılmasını içerir. Belirli sayıda dönüşten sonra, test numunesi benzer bir aşındırılmamış karo ile görsel olarak karşılaştırılır ve ardından derecelendirilir.

ASTM C1027 Sırlı Seramik Karoların Görsel Aşınma Direnci için Test

Bu test yöntemi, karo yüzeylerin görünür yüzey aşınmasına karşı direncini ölçmek için tasarlanmıştır.

Bu prosedür, benzer renk ve bitişteki karoları karşılaştırmak için kullanılabilir. Farklı renklere veya yüzeylere sahip karoların karşılaştırılması için herhangi bir hüküm yoktur.

Bazı düzensiz yüzeyler, aşınma modelleri nedeniyle bu test yöntemiyle düzgün şekilde değerlendirilemeyebilir.

Bu prosedür, aşınma ile parlaklık kaybını optimal olarak değerlendirmez.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1027 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp