ASTM C1072 Duvar Eğilme Bağ Mukavemeti Ölçümü için Test

ASTM Testleri

ASTM C1072 Duvar Eğilme Bağ Mukavemeti Ölçümü için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1072 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,imal edilmiş kagir birimlerden inşa edilen kagir yapıların, yatak derzlerine normal olan eğilme bağ kuvvetini değerlendirir.

ASTM C1072 Duvar Eğilme Bağ Mukavemeti Ölçümü için Test

Birinci yöntem “Laboratuvarda Hazırlanmış Numuneler için Test Yöntemi”dir. Amacı, duvar harçlarının (belirtilen koşullar altında) bağlanma mukavemetlerini karşılaştırmaktır. Örneğin, üretimden sonra harç ürünlerinin kalitesini kontrol etmek veya bir harç ürününün (verilen koşullar altında) yapışma mukavemetini, ürünün birçok farklı birim ile birlikte test edilmesini gerektirmeden belirtmek için kullanılabilir. Saha koşullarını temsil etmesi amaçlanmamıştır. Standart beton kagir birimleri kullanır. Harçlar, hacim oranlarının eşdeğer ağırlıklarına göre gruplandırılır ve öngörülen bir akışa karıştırılır. Prizmalar bir mastar kullanılarak inşa edilir ve torbayla kürlenir.

İkinci yöntem “Sahada Hazırlanmış Numuneler için Test Yöntemi”dir. Amacı, belirli bir birim-harç kombinasyonunun (verilen koşullar altında) malzemelerin inşaat öncesi değerlendirmesi veya inşaat sırasında kalite kontrol amaçları için bağlanma mukavemetini değerlendirmektir. Harçlar geleneksel olarak harmanlanır ve akış öngörülmemiştir. Prizmalar geleneksel olarak inşa edilir (jig yok) ve torbayla kürlenir.

Üçüncü yöntem “Mevcut Duvardan Kaldırılan Prizmaların Test Yöntemi”dir. Amacı, mevcut duvarlardan kesilen prizmaların birim-harç kombinasyonlarının bağ gücünü değerlendirmektir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1072 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp