ASTM C109 Hidrolik Çimento Harçlarının Basınç Testi

ASTM Testleri

ASTM C109 Hidrolik Çimento Harçlarının Basınç Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C109 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, hidrolik çimento ve diğer harçların basınç dayanımını belirleyen bir basınç testidir. ASTM C109 sıkıştırma testinin sonuçları, spesifikasyonlara uygunluğu belirlemek için kullanılabilir. Ayrıca, ASTM C109 test yöntemine çok sayıda başka spesifikasyon ve test yöntemi tarafından atıfta bulunulmaktadır. Betonların mukavemetini tahmin etmek için ASTM C109 test yönteminin sonuçlarını kullanırken çok dikkatli olunmaktadır.

ASTM C109 Hidrolik Çimento Harçlarının Basınç Testi

Bu test yöntemi, testin inç-pound veya SI birimleri kullanılarak uygulanmasını kapsar. SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

SI birimlerindeki değerler, SI birimlerinde ölçülerek veya diğer birimlerde yapılan ölçümlerin IEEE/ASTM SI-10'da verilen Dönüştürme ve Yuvarlama Kuralları kullanılarak uygun dönüştürme ile elde edilecektir.

Bu standart varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.Taze hidrolik çimento esaslı karışımlar yakıcıdır ve uzun süre maruz kaldığında ciltte ve dokuda kimyasal yanıklara neden olabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C109 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp