ASTM C1104 Yüzsüz Mineral Fiber İzolasyonunun Su Buharı Sorption Durumunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1104 Yüzsüz Mineral Fiber İzolasyonunun Su Buharı Sorption Durumunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM C1104 testi, yüksek nemli bir atmosfere maruz kalan mineral elyaf izolasyon tarafından emilen su buharı miktarının belirlenmesini kapsar. Bu test yöntemi yalnızca lifli temel malzeme ve bağlayıcıya uygulanabilir. Kaplama bu test yöntemi kullanılarak test edilmediğinden, bu test yöntemiyle elde edilen sonuçlar yüzlü ürünlerin tanımlanmasında kullanılamaz.

ASTM C1104 Yüzsüz Mineral Fiber İzolasyonunun Su Buharı Sorption Durumunu Belirlemek için Standart Test Yöntemi

Malzemelerin su buharı emme özellikleri, yüksek sıcaklıklar veya kimyasal maruziyetler gibi koşullardan etkilenebilir. Bu test yöntemi sonucunda elde edilen değerler, bu koşullara maruz kalan malzemelerin su buharı emme özelliklerini yeterince tanımlamayabilir.

Sorpsiyon terimi bu test yöntemi için benimsenmiştir, çünkü mineral elyaf izolasyonu makroskopik olarak bakıldığında kütlesi içindeki suyu emerken, bir mikroskop ölçeğinde tek tek elyaflar üzerine su emer.

Yalıtım, sabit bir ağırlığa kadar kurutulur ve 96 saat boyunca yüksek nemli bir atmosfere maruz bırakılır. Buhar fazından emilen su miktarı, numune ağırlıklarındaki farktır ve ağırlık veya hacim yüzdesi olarak ifade edilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM C1104 Yüzsüz Mineral Fiber İzolasyonunun Su Buharı Sorption'ını Belirlemek için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp