ASTM C1161 Gelişmiş Seramiklerin Eğilme Dayanımı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM C1161 Gelişmiş Seramiklerin Eğilme Dayanımı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1161 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, ortam sıcaklığında gelişmiş seramik malzemelerin eğilme mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1161 Gelişmiş Seramiklerin Eğilme Dayanımı için Standart Test

Öngörülen aralıklara sahip dört noktalı - 1/4 noktalı ve üç noktalı yüklemeler, Şekil 1'de gösterildiği gibi standarttır.Öngörülen numune-fikstür kombinasyonlarında belirtilen özelliklere sahip, öngörülen kesit boyutlarına sahip dikdörtgen numuneler kullanılır. Test numuneleri, 40 mm dış açıklıklı dört noktalı veya üç noktalı fikstürlerde test edilen 3'e 4'e 45 ila 50 mm boyutlarında olabilir.

Alternatif olarak, bu boyutların yarısı veya iki katı olan test numuneleri ve fikstür açıklığı kullanılabilir. Yöntem, işlenmiş veya ateşlenmiş test numunelerinin test edilmesine izin verir. İşleme hazırlığı için çeşitli seçenekler dahildir: uygulama uyumlu işleme, geleneksel prosedür veya belirli bir standart prosedür.

Bu yöntem aparatı, numune gerekliliklerini, test prosedürünü, hesaplamaları ve raporlama gerekliliklerini açıklar. Test yöntemi, monolitik veya partikül veya kıl takviyeli seramiklere uygulanabilir. Gözlük için de kullanılabilir.Sürekli fiber takviyeli seramik kompozitlere uygulanamaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1161 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp