ASTM C1274 Fiziksel Adsorpsiyon ile Gelişmiş Seramik Spesifik Yüzey Alanı için Test

ASTM Testleri

ASTM C1274 Fiziksel Adsorpsiyon ile Gelişmiş Seramik Spesifik Yüzey Alanı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1274 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, Brunauer, Emmett ve Teller (BET) yöntemine göre ve IUPAC'a dayalı olarak gazın çok katmanlı fizyosorpsiyonuna dayalı olarak gelişmiş seramik malzemelerin (katı formda) yüzey alanının belirlenmesini kapsar.

ASTM C1274 Fiziksel Adsorpsiyon ile Gelişmiş Seramik Spesifik Yüzey Alanı için Test

Bu test yöntemi, amorf ve kristal silikalar, Ti02 , kaolin, silisyum nitrür, silisyum karbür, zirkonyum oksit vb. dahil olmak üzere seçilmiş yaygın seramik malzemeler için özel numune gaz giderme prosedürleri sağlar . Çok noktalı BET (1 ) denklem, BET denkleminin tek noktalı yaklaşımı ile birlikte tüm hesaplamaların temelidir. Bu test yöntemi, en az 0,05 m2'ye kadar olan gelişmiş seramik tozlarının yüzey alanlarının ölçülmesi için uygundur (  eğer nitrojene ek olarak 77,35 K'da kripton bir adsorptif olarak kullanılırsa).

Bu test yöntemi, gelişmiş seramik malzemelerin gazdan arındırılması için uygun tüm mevcut prosedürleri içermez. Bununla birlikte, seçilmiş seramik malzeme türleri için literatürde önerilen prosedürlerin kapsamlı bir özetini sunar. Araştırmacı, listelenen prosedürlerin uygunluğunu belirleyecektir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Belirli enstrümantasyon yazılımı yüzey alanını alternatif birimler kullanarak bildirmedikçe, tüm sayısal değerleri SI birimleri cinsinden belirtin. Bu durumda, nihai yazılı raporda hem rapor edilen hem de eşdeğer SI birimlerini sağlayın. Katıların (spesifik) yüzey alanını m 2 /g olarak raporlamak yaygın olarak kabul edilir ve alışılmış (fiziksel adsorpsiyon ve ilgili alanlarda) ve bir konvansiyon olarak birçok araç (ve ayrıca referans malzeme sertifikaları) yüzey alanını şu şekilde bildirir: SI birimleri (m 2 kg –1 ) yerine m 2 g –1 .

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1274 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp