ASTM C1289 Yüzlü Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtım Levhası için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM C1289 Yüzlü Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtım Levhası için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1289 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu şartname, diğer malzemelerle kaplanmış sert hücresel poliizosiyanürattan oluşan yüzlü ısı yalıtım levhaları için genel gereksinimleri kapsar.

ASTM C1289 Yüzlü Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtım Levhası için Standart Şartname

Yalıtım levhaları -40 ve 200°F (-40 ve 93°C) arasındaki sıcaklıklarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu spesifikasyon kriyojenik uygulamaları kapsamaz. Kriyojenik koşullarda özel tavsiyeler ve özellikler için üreticiye danışın. Spesifik uygulamalar için gerçek sıcaklık limitleri, üretici ve alıcı tarafından kararlaştırılacaktır.

Bu standardın, bina yapımında faydalı yapısal olmayan paneller olarak ticari olarak kabul edilebilir, katı hücresel poliüretan ile modifiye edilmiş poliizosiyanürat ısı yalıtım levhası ürünlerine uygulanması amaçlanmıştır. Poliizosiyanürat terimi, poliüretan terimini kapsar. Mühendislik ve tasarım amaçları için kullanıcılar, kart üreticileri tarafından fiziksel özellikler, sistem tasarımı hususları ve kurulum önerileri ile ilgili olarak sağlanan belirli ürün bilgilerini takip etmelidir.

Bu şartname kapsamındaki ısı yalıtım malzemelerinin kullanımı, genellikle bina yönetmelikleri veya yangın performansını ele alan diğer kurumlar tarafından düzenlenir. Gerektiğinde, malzemenin yangın performansı, uygun yönetim belgeleri tarafından belirlenen standart yangın test yöntemleri ile ele alınacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1289 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp