ASTM C1291 Monolitik Gelişmiş Seramikler için Yüksek Sıcaklıkta Çekme Sürünme Gerinimi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1291 Monolitik Gelişmiş Seramikler için Yüksek Sıcaklıkta Çekme Sürünme Gerinimi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1291 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, tipik olarak 1073 ve 2073 K arasındaki yüksek sıcaklıklarda gelişmiş monolitik seramikler için çekme gerinimi, sürünme gerinme hızı ve kırılmaya kadar sürünme süresinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1291 Monolitik Gelişmiş Seramikler için Yüksek Sıcaklıkta Çekme Sürünme Gerinimi için Standart Test Yöntemi

Çeşitli test numunesi geometrileri dahildir. Sabit bir sıcaklıktaki sürünme gerinimi, test süresi boyunca mastar uzunluğu uzantısının doğrudan ölçümlerinden değerlendirilir.

Zamanla değişmez olabilen minimum sürünme gerinim oranı, sıcaklığın ve uygulanan stresin bir fonksiyonu olarak değerlendirilir. Arızaya kadar sürünme süresi de bu test yöntemine dahildir.

Bu test yöntemi, makroskopik olarak izotropik, homojen, sürekli malzemeler gibi davranan gelişmiş seramiklerle kullanım içindir. Bu test yöntemi monolitik seramiklerde kullanılmak üzere tasarlanırken, bıyık veya parçacık takviyeli kompozit seramiklerin yanı sıra düşük hacimli kesintili süreksiz fiber takviyeli kompozit seramikler de bu makroskopik davranış varsayımlarını karşılayabilir.

SI birimlerindeki değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1291 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.