ASTM C1303 Kapalı Hücre Köpük Yalıtımının Uzun Vadeli Termal Direncini Öngörmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1303 Kapalı Hücre Köpük Yalıtımının Uzun Vadeli Termal Direncini Öngörmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1303 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, kontrollü laboratuvar koşulları altında (1-5) yaşlanmayı hızlandırmak için numune kalınlığını azaltarak, kaplanmamış veya geçirgen olarak kaplanmış katı gaz dolgulu kapalı hücreli köpük yalıtımların uzun vadeli termal direncini (LTTR) tahmin etmeye yönelik bir prosedürü kapsar.

ASTM C1303 Kapalı Hücre Köpük Yalıtımının Uzun Vadeli Termal Direncini Öngörmek için Standart Test Yöntemi

Sert gazla doldurulmuş kapalı hücreli köpük yalıtımı, hava dışında bir üfleme maddesini tutmak amacıyla üretilen tüm hücresel plastik yalıtımları içerir.

Bu test yöntemi, kaplamasız veya geçirgen yüzlü, homojen malzemelerle sınırlıdır. Bu yöntem, bunlarla sınırlı olmamak üzere, ekstrüde polistiren, poliüretan, poliizosiyanürat ve fenolik dahil olmak üzere çok çeşitli sert kapalı hücreli köpük yalıtım türlerine uygulanır. Bu test yöntemi, geçirimsiz yüzlü sert kapalı hücreli köpüklere veya sert kapalı hücreli çörek stok köpüklerine uygulanmaz.

Test yöntemi iki kısımda verilmiştir. Kısım A'daki Kurallı Yöntem, ürün değerlendirmesi, spesifikasyonlar veya ürün karşılaştırmaları dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılabilen, tutarlı bir temelde uzun vadeli termal direnç değerleri sağlar. B bölümündeki Araştırma Yöntemi, termal iletkenlik, yaş ve ürün kalınlığı arasında genel bir ilişki sağlar.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1303 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp