ASTM C1341 Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramik Kompozitlerin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1341 Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramik Kompozitlerin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1341 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, doğrudan oluşturulmuş veya levhalardan, plakalardan veya kalıplanmış şekillerden kesilmiş dikdörtgen çubuklar biçimindeki sürekli elyaf takviyeli seramik kompozitlerin eğilme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1341 Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramik Kompozitlerin Eğilme Özellikleri için Standart Test Yöntemi

Üç test geometrisi aşağıda açıklanmıştır:

  • Test Geometrisi I, Basitçe desteklenen bir kiriş üzerinde merkez nokta kuvvet uygulamasını kullanan üç noktalı bir yükleme sistemi;
  • Test Geometrisi IIA, Kuvvet uygulama noktaları arasında destek açıklığının yarısı kadar bir mesafe ile, bitişik destek noktalarından eşit aralıklarla yerleştirilmiş iki kuvvet uygulama noktası kullanan dört noktalı bir yükleme sistemi;
  • Test Geometrisi IIB, Kuvvet uygulama noktaları arasındaki mesafe, destek açıklığının üçte biri kadar olan, bitişik destek noktalarından eşit aralıklarla yerleştirilmiş iki kuvvet uygulama noktası kullanan dört noktalı bir yükleme sistemi.

Bu test yöntemi öncelikle sürekli fiber takviyeli tüm gelişmiş seramik matris kompozitler için geçerlidir: tek yönlü (1D), çift yönlü (2D), üç yönlü (3D) ve diğer sürekli fiber mimarileri. Ayrıca bu test yöntemi, sürekli fiber takviyeli cam (amorf) matrisli kompozitlerle de kullanılabilir. Bununla birlikte, dış liflerde çekme veya sıkıştırma ile kırılmayan veya bozulmayan malzemeler için eğilme mukavemeti belirlenemez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1341 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp