ASTM C1358 Ortam Sıcaklıklarında Katı Dikdörtgen Kesit Test Numuneleri ile Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramikler için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1358 Ortam Sıcaklıklarında Katı Dikdörtgen Kesit Test Numuneleri ile Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramikler için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1358 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, ortam sıcaklıklarında sürekli elyaf takviyeli gelişmiş seramiklerin monotonik tek eksenli yüklemesi altında stres-gerinim davranışı dahil olmak üzere basınç dayanımının belirlenmesini kapsar.

ASTM C1358 Ortam Sıcaklıklarında Katı Dikdörtgen Kesit Test Numuneleri ile Sürekli Elyaf Takviyeli Gelişmiş Seramikler için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, eklerde listelendiği gibi, önerilen çeşitli test numunesi geometrilerini ele alır, ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, test numunesi üretim yöntemleri, test modları (kuvvet, yer değiştirme veya gerinim kontrolü), test oranları (kuvvet oranı, gerilme oranı, yer değiştirme oranı veya gerinim oranı), izin verilen eğilme ve veri toplama ve raporlama prosedürleri ele alınmaktadır.

Bu test yönteminde kullanıldığı şekliyle basınç dayanımı, monotonik tek eksenli yükleme altında elde edilen basınç dayanımı anlamına gelir; burada monotonik, test başlangıcından son kırılmaya kadar herhangi bir geri dönüşü olmayan sürekli bir kesintisiz test hızı anlamına gelir.

Bu test yöntemi öncelikle sürekli fiber takviyeli gelişmiş seramik matris kompozitler için geçerlidir: tek yönlü (1D), çift yönlü (2D) ve üç yönlü (3D) veya diğer çok yönlü takviyeler. Ek olarak, bu test yöntemi 1D, 2D, 3D ve diğer çok yönlü sürekli fiber takviyeli cam (amorf) matrisli kompozitlerle de kullanılabilir.

Bu test yöntemi, burada ayrıntıları verilen test yöntemleri bu kompozitlere eşit olarak uygulanabilir olsa da, süreksiz fiber takviyeli, kıl takviyeli veya partikül takviyeli seramikleri doğrudan ele almaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1358 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp