ASTM C1366 Yüksek Sıcaklıklarda Monolitik Gelişmiş Seramiklerin Çekme Dayanımı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1366 Yüksek Sıcaklıklarda Monolitik Gelişmiş Seramiklerin Çekme Dayanımı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1366 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, yüksek sıcaklıklarda monolitik gelişmiş seramiklerin tek eksenli yüklemesi altında çekme mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1366 Yüksek Sıcaklıklarda Monolitik Gelişmiş Seramiklerin Çekme Dayanımı için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, ekte listelenen çeşitli önerilen test numunesi geometrilerini ele alır, ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, test numunesi üretim yöntemleri, test modları (kuvvet, yer değiştirme veya gerinim kontrolü), test oranları (kuvvet oranı, gerilme oranı, yer değiştirme oranı veya gerinim oranı), izin verilen eğilme ve veri toplama ve raporlama prosedürleri ele alınmaktadır.

Bu test yönteminde kullanıldığı şekliyle çekme mukavemeti, tek eksenli yükleme altında elde edilen çekme mukavemetini ifade eder.

Bu test yöntemi öncelikle, makroskopik olarak izotropik, homojen, sürekli davranış sergileyen gelişmiş seramikler için geçerlidir. Bu test yöntemi öncelikle monolitik gelişmiş seramikler için geçerli olmakla birlikte, belirli kıl veya parçacık takviyeli kompozit seramiklerin yanı sıra belirli süreksiz lif takviyeli kompozit seramikler de bu makroskopik davranış varsayımlarını karşılayabilir.

Genel olarak, sürekli fiber seramik kompozitler (CFCC'ler) makroskopik olarak izotropik, homojen, sürekli davranış göstermez ve bu test yönteminin bu malzemelere uygulanması önerilmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1366 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp