ASTM C1371 Taşınabilir Emissometreler Kullanarak Oda Sıcaklığına Yakın Malzemelerin Yayılımını Tespit Eden Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1371 Taşınabilir Emissometreler Kullanarak Oda Sıcaklığına Yakın Malzemelerin Yayılımını Tespit Eden Standart Test Yöntemi

ASTM C1371 standardı, taşınabilir bir diferansiyel termopile emissometresi kullanarak opak ve yüksek derecede termal iletken malzemelerin yayılımını belirleme tekniğini kapsar. Test yönteminin amacı, oda sıcaklığına yakın malzemelerin yayılımını ölçmek için karşılaştırmalı bir araç sağlamaktır.

ASTM C1371 Taşınabilir Emissometreler Kullanarak Oda Sıcaklığına Yakın Malzemelerin Yayılımını Tespit Eden Standart Test Yöntemi

Bir malzemenin yüzeyi düşük bir yayılıma sahipse radyasyon transferi ile yüzeyden ısı transferi azalır. İzolasyon kullanımında kontrol edici faktör bazen yoğuşma kontrolü veya personel koruması olduğundan, düşük bir yayılım bir malzemenin yüzey sıcaklığını değiştireceğini anlamak önemlidir. Bu malzemelerin seçiminde olası bir kriter, yaşlanmanın yüzey yayılım üzerindeki etkisi sorusudur. Bir malzemenin ilk düşük yüzey yayılımını servis sırasında korunmazsa, malzemenin uzun vadeli değeri azalır.

Bu test yöntemi, alandaki düşük yayılım yüzeylerinin karşılaştırmalı periyodik testlerine bir araç sağlar. Bu şekilde yaşlanmanın yansıtıcı özellikler üzerindeki etkileri izlenebilir.

Bu test yöntemi, toplam yarı küresel yayılımını ±0,02 birimden daha iyi bir hassasiyetle belirler. Kalibrasyon standartlarının yayılımları, toplam yarım küre yayılımının doğru bağımsız ölçümlerinden elde edilmiş olmalıdır. Bu test yöntemi, son derece anizotropik veya kızılötesi radyasyona karşı şeffaf olan örnekler için kullanılmamalıdır. Bu test yöntemi ayrıca önemli termal dirence sahip numuneler için kullanılmamalıdır.

Bu test yöntemi, toplam yarı küresel yayılım tayini için mutlak bir yöntem olan Test Yöntemi C835'i veya toplam normal yayılımını tespit için iki karşılaştırmalı yöntem içeren Test Yöntemi E408'i desteklemez. Taşınabilir emissometrenin benzersiz yapısı nedeniyle, toplam yarım küre yayılımını ölçmek için kalibre edilebilir. Bu, emissometre ölçümlerinin C835 2 Test Yöntemi ile karşılaştırılmasıyla desteklenir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM C1371 Taşınabilir Emissometreler Kullanarak Oda Sıcaklığına Yakın Malzemelerin Yayılımını Tespit Eden Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp