ASTM C1378 Lekelenmeye Karşı Direncin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1378 Lekelenmeye Karşı Direncin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C1378 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM C1378 test yöntemi, seramik karo yüzeylerinin lekelenmeye karşı direncini belirlemeyi amaçlamaktadır.

ASTM C1378 Lekelenmeye Karşı Direncin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Karo numuneleri fırında kurutulur ve ardından oda sıcaklığına soğumaya bırakılır. Bir test tüpüne 5 mL istenen kimyasal eklenir. Bir numune daha sonra test tüpünün ağzına yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilir ve düzenek ters çevrilir, böylece test tüpü karo üzerinde dikey olarak durur. Her kimyasalın karo numuneleri üzerinde 24 saat süreyle oturmasına izin verilir. 24 saatin sonunda, düzenekler orijinal konumlarına geri döndürülür ve reaktifler test tüplerinden boşaltılır.

Fayanslar daha sonra, leke çıkana kadar aşamalı olarak agresif temizleme yöntemleri kullanılarak temizlenir. Her numune, karonun açıktaki ve açıktaki alanı arasındaki görünüm farklılıkları açısından görsel olarak incelenir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1378 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp