ASTM C1469 Ortam Sıcaklığında Gelişmiş Seramiklerin Birleşimlerinin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1469 Ortam Sıcaklığında Gelişmiş Seramiklerin Birleşimlerinin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1469 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, ortam sıcaklığında gelişmiş seramiklerde bağlantıların kesme mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1469 Ortam Sıcaklığında Gelişmiş Seramiklerin Birleşimlerinin Kesme Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Test numunesi geometrileri, test numunesi üretim yöntemleri, test modları (yani kuvvet veya yer değiştirme kontrolü), test oranları (yani kuvvet veya yer değiştirme oranı), veri toplama ve raporlama prosedürleri ele alınmaktadır.

Bu test yöntemi, işleme ile daha büyük birleştirilmiş parçalardan çıkarılan test numunelerinde seramik bağlantıların kesme mukavemetini ölçmek için kullanılır. Bu şekilde üretilen test numunelerinin, artık gerilmelerin gevşemesi nedeniyle eğilmesi beklenmez, ancak tavsiye edilmeyen iki yarımın birleştirilmesiyle hazırlanan alın eklemli test numunelerinden çok daha düz ve daha düzgün boyutsal olması beklenir.

Ek olarak, bu test yöntemi, birleştirilecek altlık malzemesine göre düşük veya orta dayanıma sahip olan bağlantılar için tasarlanmıştır. Mukavemeti yüksek olan derzler, eklem yerine reaksiyon noktalarında başlayan kırılmalardan kaynaklanan geçersiz testlerin yüksek olasılığı nedeniyle bu test yöntemi ile test edilmemelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1469 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp