ASTM C148 Cam Kapların Polaroskopik Muayenesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM C148 Cam Kapların Polaroskopik Muayenesi için Standart Test

EUROLAB laboratuvar ASTM C148 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, cam kapların tavlama durumuyla ilişkili göreli optik gecikmenin belirlenmesini açıklar.

ASTM C148 Cam Kapların Polaroskopik Muayenesi için Standart Test

Aşağıdaki gibi iki alternatif test yöntemi kapsanmaktadır:

  • Test Yöntemi A, Polariscope Kullanarak Referans Standartlarla Karşılaştırma
  • Test Yöntemi B, Polarimetre ile Tayini

Test Yöntemi A, 150 nm'den daha az gecikmeleri belirlemede faydalıdır, Test Yöntemi B ise 565 nm'den daha az gecikmeleri belirlemede faydalıdır.

Bu test yöntemleriyle belirlenen görünen temper sayısı, esas olarak camdaki artık gerilmenin büyüklüğüne ve dağılımına, camın kalınlığına (derecelendirme noktasındaki optik yol uzunluğu) ve camın bileşimi. Tüm olağan soda-kireç silika şişe cam bileşimleri için bileşimin etkisi ihmal edilebilir düzeydedir. Bir kabın dibinin incelenmesinde, camın kalınlığı, aşağıdaki formül kullanılarak gerçek bir temper sayısı T'yi tanımlayan dikkate alınabilir.R, görünen öfke sayısı açısından, TA, ve alt kalınlık, t : TR= TA(0.160/ t ) burada t inç cinsindendir veya TR= TA(4.06/ t ) burada t milimetre cinsindendir. Bu kalınlık maksimum görünür gecikmenin olduğu yerde ölçülmelidir. Gerçek veya görünen temper numarasının yorumlanması, değerlendirilmekte olan belirli eşya ile pratik deneyim gerektirir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C148 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp