ASTM C1499 Gelişmiş Seramiklerin Monotonik Eş-Çift Eksenli Eğilme Dayanımı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM C1499 Gelişmiş Seramiklerin Monotonik Eş-Çift Eksenli Eğilme Dayanımı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1499 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, monotonik tek eksenli yükleme altında eşmerkezli halka konfigürasyonları yoluyla ortam sıcaklığında gelişmiş seramiklerin eş çift eksenli mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C1499 Gelişmiş Seramiklerin Monotonik Eş-Çift Eksenli Eğilme Dayanımı için Standart Test

Ek olarak, test numunesi üretim yöntemleri, test modları, test oranları, izin verilen sapma ve veri toplama ve raporlama prosedürleri ele alınmaktadır. İki tür test numunesi göz önünde bulundurulur: makinede işlenmiş test numuneleri ve sınırlı derecede eğrilme sergileyen fırınlanmış test numuneleri.

Mukavemet, bu test yönteminde kullanıldığı şekliyle, yükün monoton uygulanması altında elde edilen maksimum mukavemeti ifade eder. Monotonik yükleme, test başlangıcından son kırılmaya kadar herhangi bir geri dönüş olmaksızın, sürekli bir şekilde sabit bir hızda yürütülen bir testi ifade eder.

Bu test yöntemi, temel olarak, izotropik, homojen, sürekli davranış gösteren makroskopik olarak gelişmiş seramiklerle kullanım için tasarlanmıştır. Bu test yönteminin monolitik gelişmiş seramiklerde kullanılması amaçlanmış olsa da, belirli kıl veya parçacık takviyeli kompozit seramiklerin yanı sıra belirli süreksiz lif takviyeli kompozit seramikler de bu makroskopik davranış varsayımlarını karşılayabilir.

Genellikle sürekli fiber seramik kompozitler makroskopik olarak izotropik, homojen, sürekli davranış göstermez ve bu test yönteminin bu malzemelere uygulanması önerilmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1499 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp