ASTM C1505 Kopma Mukavemeti ve Kopma Modülünün Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C1505 Kopma Mukavemeti ve Kopma Modülünün Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM C1505 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, seramik karoların ve cam karoların kırılma mukavemetini ve kırılma modülünü üç noktalı bir yükleme yöntemi kullanarak belirlemeyi içerir.

ASTM C1505 Kopma Mukavemeti ve Kopma Modülünün Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Her numune iki destek çubuğuna yüzü yukarı bakacak şekilde yüklenir. Yükleme çubuğu, iki destek çubuğu arasındaki orta noktada konumlanmıştır. Numune kırılana kadar saniyede 145 psi sabit hızda bir yük uygulanır.

Bu test, numunelerin kırılma mukavemeti, ortalama kopma mukavemeti ve kopma modülünün yanı sıra arıza yükü ile sonuçlanır.

Üreticilerin genellikle bir malzemenin farklı stres türleri altındaki davranışını anlamaları gerekir. Basit bir sıkıştırma testi gerekli tüm bilgileri vermeyebilir.

ASTM C1505, üç noktalı bir bükme testi kullanır. Bir numune üç nokta eğilme testinin altına yerleştirildiğinde, üç temel gerilmenin tümü mevcuttur: çekme, basınç ve kesme, bu nedenle bir numunenin eğilme özellikleri, geometrinin yanı sıra üç gerilmenin de birleşik etkisinin sonucudur.

Bu nedenle, üç nokta eğme testi, malzemelerin gerçekçi yükleme durumlarında davranışını değerlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

Eğilme testi verileri, bir malzeme destek yapısı olarak kullanılacaksa özellikle faydalı olabilir. Üreticiler sadece beklenen yükleri taşıyabilecek bir ürün sağlamakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir bükülme meydana gelirse malzemenin orijinal şekline geri dönmesi gerekir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1505 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp