ASTM C1609 Elyaf Takviyeli Betonun Eğilme Performansı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM C1609 Elyaf Takviyeli Betonun Eğilme Performansı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1609 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kapalı döngü, servo kontrollü bir test sistemi kullanılarak üçüncü nokta yüklemesi altında basit bir şekilde desteklenen bir kirişin test edilmesiyle elde edilen yük-sehim eğrisinden elde edilen parametreleri kullanarak fiber takviyeli betonun eğilme performansını değerlendirir.

ASTM C1609 Elyaf Takviyeli Betonun Eğilme Performansı için Standart Test

Bu test yöntemi, birinci pik ve pik yüklerin belirlenmesini ve Denk. 1'de verilen kopma modülü formülüne girilerek bunlara karşılık gelen gerilmelerin hesaplanmasını sağlar . Aynı zamanda, belirli sapmalarda artık yüklerin belirlenmesini, karşılık gelen artık dayanımların, bunları Denklem 1'de verilen kopma modülü formülüne dahil ederek hesaplanmasını gerektirir (bakınız Not 1 ). Öngörülen bir sapmaya (bkz. Not 2 ) ve karşılık gelen eşdeğer eğilme mukavemeti oranına kadar yük-sehim eğrisi altındaki alana dayalı olarak numune tokluğunun belirlenmesini sağlar.

Artık dayanım gerçek bir gerilim değil, doğrusal elastik malzemeler ve brüt (çatlamasız) kesit özellikleri için basit mühendislik eğilme teorisi kullanılarak hesaplanan bir mühendislik gerilimidir.

Yük sapma eğrisi altındaki alan cinsinden ifade edilen numune tokluğu, belirli test numunesinin enerji emme kapasitesinin bir göstergesidir ve büyüklüğü, doğrudan test numunesinin geometrisine ve yükleme konfigürasyonuna bağlıdır.

Bu test yöntemi, 300 mm [12 inç] açıklıkta test edilen 100 x 100 x 350 mm [4 x 4 x 14 inç] veya 150 x 150 x 500 mm [6 x 6 x 20 inç] olmak üzere iki tercih edilen numune boyutunu kullanır. inç] 450 mm [18 inç] açıklıkta test edildi. Tercih edilen iki numune boyutundan farklı bir numune boyutuna izin verilir.

Birimler - SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1609 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp