ASTM C1652 Izgaraların Dijital Fotoğrafını Kullanarak Düz Cam Ürünlerde Optik Bozulmayı Ölçmek için Test

ASTM Testleri

ASTM C1652 Izgaraların Dijital Fotoğrafını Kullanarak Düz Cam Ürünlerde Optik Bozulmayı Ölçmek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C1652 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar.Bu standart,ısı kontrollü sürekli veya salınımlı bir nakil fırınında işlenmiş, ısıyla güçlendirilmiş ve tamamen temperlenmiş mimari cam alt tabakaların optik bozulmalarının belirlenmesini kapsar.

ASTM C1652 Izgaraların Dijital Fotoğrafını Kullanarak Düz Cam Ürünlerde Optik Bozulmayı Ölçmek için Test

Bu şekilde işlenmiş camın özelliklerinin tartışılması için Spesifikasyon C1036 ve C1048'e bakın. Bu test yönteminde, işlenmiş camın yansıyan görüntüsü fotoğraflanır ve yüzey dalgalılığından kaynaklanan bozulmayı ölçmek için fotoğrafik görüntü analiz edilir.

Test yöntemi, lamine cam düzeneklerinde iletilen ışıkta gözlenen optik bozulmayı ölçmek için de yararlıdır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standardın bilinen bir ISO eşdeğeri yoktur.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C1652 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp