ASTM C186 Hidrolik Çimento Hidrasyon Isısı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C186 Hidrolik Çimento Hidrasyon Isısı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C186 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, bir hidrolik çimentonun hidratasyon ısısının, kuru çimento çözeltisinin ısısını ve sıvının ısısını ölçerek belirlemeyi kapsar.

ASTM C186 Hidrolik Çimento Hidrasyon Isısı için Standart Test Yöntemi

7 ve 28 gün boyunca kısmen hidratlanmış çimentonun ayrı bir bölümünün çözeltisi, bu değerler arasındaki fark, ilgili hidratasyon periyodu için hidratasyon ısısıdır.

Hidrolik çimentonun bazı bileşenleri nitrik asit/hidroflorik asit çözeltisinde çözünmezse, bu test yönteminin sonuçları yanlış olabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C186 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp