ASTM C188 Hidrolik Çimento Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C188 Hidrolik Çimento Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C188 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, hidrolik çimentonun yoğunluğunun belirlenmesini kapsar. Özel kullanışlılığı, beton karışımlarının tasarımı ve kontrolü ile bağlantılıdır. Hidrolik çimentonun yoğunluğu, katıların birim hacminin kütlesi olarak tanımlanır.

ASTM C188 Hidrolik Çimento Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

Kullanılacak aparat, kesiti dairesel olan bir Le Chatelier şişesidir. Bu şişe, derecelendirilmeden önce iyice tavlanacaktır. Kırılmaya karşı makul bir direnç sağlamak için yeterli kalınlıkta olmalıdırlar.

Her şişe kalıcı bir kimlik numarası taşımalıdır ve tıpa, birbirinin yerine geçmeyecek şekilde topraklanmışsa, aynı numarayı taşımalıdır. Değiştirilebilir buzlu cam parçalar, her iki elemanda da standart konik sembolü ve ardından boyut gösterimi ile işaretlenmelidir.

Bu test yöntemi, hidrolik çimentonun yoğunluğunun belirlenmesini kapsar. Özel kullanışlılığı, beton karışımlarının tasarımı ve kontrolü ile bağlantılıdır. Hidrolik çimentonun yoğunluğu, katıların birim hacminin kütlesi olarak tanımlanır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C188 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp