ASTM C201 Refrakterlerin Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C201 Refrakterlerin Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

ASTM C201 testi, standart test koşulları altında refrakterlerin karşılaştırmalı termal iletkenliğinin belirlenmesini kapsar. Bu test yöntemi, 1 inç (25 mm) kalınlık için 200 Btu.in./h.ft² ·°F'den (2818 W/m·K) fazla olmayan bir iletkenlik faktörüne sahip refrakterler için tasarlanmıştır.

ASTM C201 Refrakterlerin Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi

Spesifik refrakter malzeme tiplerinin test edilmesinde bu prosedürle bağlantılı olarak kullanılacak ayrıntılı ASTM test yöntemleri şunlardır: Test Yöntemi C182, Test Yöntemi C202, Test Yöntemi C417 ve Test Yöntemi C767.

Refrakterlerin ısıl iletkenliği, ısıl iletim özelliklerini seçmek için gerekli bir özelliktir. Kullanıcılar, refrakterin sıcaklık sınırlamasını aşmadan, belirtilen ısı kaybı ve soğuk yüz sıcaklığı koşullarını sağlamak için refrakterleri seçer. Bu test yöntemi, kalorimetre kullanılarak refrakterlerin termal iletkenliği için test yapılmasını sağlar.

Bu prosedür, büyük bir termal gradyan ve kararlı durum koşulları gerektirir. Sonuçlar ortalama bir sıcaklığa dayanmaktadır.

Bu test yönteminden elde edilen veriler, spesifikasyonun kabulü ve çok katmanlı refrakter yapının tasarımı için uygundur. Bu verilerin kullanımı, fiili uygulama ortamının ve koşullarının dikkate alınmasını gerektirir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM C201 Refrakterlerin Termal İletkenliği için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp