ASTM C203 Blok Tipi Isı Yalıtımının Kopma Yükü ve Eğilme Özellikleri için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM C203 Blok Tipi Isı Yalıtımının Kopma Yükü ve Eğilme Özellikleri için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C203 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, önceden oluşturulmuş bir bloğun dikdörtgen kesitinin kopma yükünün ve hesaplanan eğilme mukavemetinin belirlenmesini kapsar.

ASTM C203 Blok Tipi Isı Yalıtımının Kopma Yükü ve Eğilme Özellikleri için Standart Test

Hücresel plastikler için de geçerlidir. İki test yöntemi aşağıda açıklanmıştır:

  • Test Yöntemi I — Her iki uçtan desteklenen, basit bir şekilde desteklenen bir kiriş üzerinde merkez yükleme kullanan bir yükleme sistemi.
  • Test Yöntemi II — Her iki uçtaki bitişik destek noktalarından eşit aralıklı iki simetrik yük noktası kullanan ve yük noktaları arasında destek açıklığının bir yarısı kadar bir mesafe kullanan bir yükleme sistemi.

Her iki test yöntemi de aşağıdaki dört prosedürle birlikte kullanılabilir:

  • Prosedür A — Esas olarak nispeten küçük sapmalarda kırılan malzemeler için tasarlanmıştır.
  • Prosedür B — Test sırasında özellikle büyük sapmalara maruz kalan malzemeler için tasarlanmıştır.
  • Prosedür C — Bir CRL (sabit yükleme hızı) makinesi kullanılarak sabit bir gerilim oranında ölçmek için tasarlanmıştır. Sadece kırılma yükü ölçümleri için kullanılır.
  • Prosedür D — CRT (sabit hareket hızı) veya CRE (sabit uzama oranı) makinesi kullanılarak sabit çaprazkafa hızında ölçümler için tasarlanmıştır. Sabit bir çaprazkafa hız makinesi kullanarak yük ölçümlerini kırmak için kullanılır.

Karşılaştırmalı testler, yöntem veya prosedürün test edilen malzeme için tatmin edici bulunması şartıyla, yöntem veya prosedüre göre yapılabilir.

Bu test yöntemleri, geniş çapta değişen endüstri uygulamalarına uyum sağlamak için bilerek geneldir. Kullanıcının, bu test yöntemleriyle ilgili herhangi bir özel ayrıntılı gereksinim için uygun malzeme özelliklerine başvurması önemlidir.

Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C203 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp