ASTM C216 Kaplama Tuğlası için Standart Şartname (Kilden veya Şeylden Yapılmış Masif Yığma Birimler)

ASTM Testleri

ASTM C216 Kaplama Tuğlası için Standart Şartname (Kilden veya Şeylden Yapılmış Masif Yığma Birimler)

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C216 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu şartname, duvarcılıkta kullanılmak ve yapıya yapısal veya kaplama bileşenleri veya her ikisini birden sağlamak için amaçlanan tuğlaları kapsar.

ASTM C216 Kaplama Tuğlası için Standart Şartname (Kilden veya Şeylden Yapılmış Masif Yığma Birimler)

Bu spesifikasyonun gereksinimleri, satın alma sırasında geçerlidir. Yığma yapılardan çıkarılan tuğlanın test edilmesinden elde edilen sonuçların, bu spesifikasyonun gerekliliklerine uygunluğunun veya uygunsuzluğunun belirlenmesi için kullanılması, bu spesifikasyonun amacının ötesindedir.

Tuğla, çeşitli boyut, doku, renk ve şekillerde bulunan prizmatik birimlerdir. Bu spesifikasyon, parke tuğlası için spesifikasyonlar sağlamayı amaçlamaz.

Tuğla, esas olarak kil, şeyl veya benzeri doğal olarak oluşan topraklı maddelerden üretilen ve yüksek sıcaklıklarda (pişirme) ısıl işleme tabi tutulan seramik ürünlerdir. Katkı maddelerinin veya geri dönüştürülmüş malzemelerin, üreticinin tercihine bağlı olarak dahil edilmesine izin verilir. Isıl işlem, bu spesifikasyonun dayanıklılık ve dayanıklılık gerekliliklerini sağlamak için partikül bileşenleri arasında ateşlenmiş bir bağ geliştirmelidir.

Tuğla, imalat sırasında kalıplama, presleme veya ekstrüzyon yoluyla şekillendirilir ve şekillendirme yöntemi tuğlayı tanımlamanın bir yoludur.

Bu standart ve onun bireysel gereklilikleri, diğer malzemelerden veya diğer şekillendirme yöntemleriyle veya malzemeleri başka bir şekilde bağlama yöntemleriyle yapılmış bir duvar biriminin performansını nitelendirmek veya doğrulamak için kullanılmayacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C216 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp