ASTM C295 Beton Agregalarının Petrografik Muayenesi için Test

ASTM Testleri

ASTM C295 Beton Agregalarının Petrografik Muayenesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C295 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,çimento esaslı karışımlarda agrega olarak veya bu tür agregaların üretiminde kullanılmak üzere hammadde olarak kullanılması önerilen malzemeleri temsil eden numunelerin petrografik incelemesi için prosedürleri özetlemektedir.

ASTM C295 Beton Agregalarının Petrografik Muayenesi için Test

Bu kılavuz, hangi petrografik tekniklerin kullanılması gerektiğini, aranması gereken özelliklerin seçimini ve bu tekniklerin beton için agrega numunelerinin incelenmesinde nasıl kullanılabileceğini özetlemektedir.

Tanımlayıcı Adlandırma C 294'te verilen kaya ve mineral adlarıbu kılavuza göre hazırlanan raporlarda uygun olduğu ölçüde kullanılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen inç-pound birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C295 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp