ASTM C335 Boru İzolasyonunun Kararlı Hal Isı Transferi Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM C335 Boru İzolasyonunun Kararlı Hal Isı Transferi Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C335 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,boru izolasyonlarının kararlı hal ısı transfer özelliklerinin ölçümünü kapsar.

ASTM C335 Boru İzolasyonunun Kararlı Hal Isı Transferi Özellikleri için Test

Numune türleri arasında katı, esnek ve gevşek dolgu yer alır; homojen ve homojen olmayan; izotropik ve izotropik olmayan; dairesel veya dairesel olmayan kesit. Metal ceketler veya yüksek eksenel iletkenliğe sahip diğer elemanlar ile metalik yansıtıcı yalıtımın ve kütle yalıtımlarının ölçümü dahildir; ancak ek önlemler alınmalı ve belirtilen özel prosedürlere uyulmalıdır.

Bu amaca yönelik test aparatı, korumalı uçlu veya kalibre edilmiş uçlu bir boru aparatıdır. Korumalı uç aparatı, birincil (veya mutlak) bir yöntemdir. Korumalı uç yöntemi karşılaştırılabilir ancak ISO 8497 ile aynı değildir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Uygun olduğunda veya spesifikasyonların veya diğer test yöntemlerinin gerektirdiği şekilde, numune için aşağıdaki termal transfer özellikleri ölçülen verilerden hesaplanabilir

EUROLAB, üreticilere ASTM C335 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp