ASTM C346 Seramik Malzemelerin 45 Derece Ayna Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C346 Seramik Malzemelerin 45 Derece Ayna Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C346 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM C346 standardı, porselen emaye numunelerin aynasal parlaklığının belirlenmesini kapsar, ancak benzer yansıma özelliklerine sahip diğer numunelere uygulanabilir.

ASTM C346 Seramik Malzemelerin 45 Derece Ayna Parlaklığı için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, porselen emaye numunelerin parlaklığını karşılaştırmak veya parlaklık kaybının ölçülmesiyle asit veya aşınma direnci indeksi sağlamak için kullanılabilir.

Bu test yöntemi, porselen emaye, seramik ve diğer cilaların parlaklığını karşılaştırmak veya parlaklık kaybının ölçülmesiyle asit, alkali veya diğer çevresel faktörlerden kaynaklanan saldırılara karşı dirençlerinin bir karşılaştırmasını sağlamak için kullanılabilir.

Görsel yargılarla geliştirilmiş korelasyonlar bazen burada belirtilenlerden farklı geometrilere sahip araçların kullanılmasıyla elde edilebilir. 20, 60 ve 85 derecelik geometriler için Test Yöntemi D523'e bakın. Değerler genellikle bir geometri için diğeriyle yapılan ölçümlerden tahmin edilemez.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, seramik malzemelerin 45 derece ayna parlaklığı için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM C346 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp