ASTM C351 Isı Yalıtımının Ortalama Özgül Isısı için Test

ASTM Testleri

ASTM C351 Isı Yalıtımının Ortalama Özgül Isısı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C351 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,ısı yalıtım malzemelerinin ortalama özgül ısısının belirlenmesini kapsar.

ASTM C351 Isı Yalıtımının Ortalama Özgül Isısı için Test

Malzemeler esasen homojen olmalı ve katı haldeki maddeden oluşmalıdır.

Bu test yöntemi, klasik karışım yöntemini kullanır. Bu, bilimsel kalorimetride genel olarak kullanılanlardan daha basit prosedürler ve aparatlar, çoğu termal yalıtım amacı için yeterli bir doğruluk ve ortalama beceriye sahip laboratuvar teknisyenleri tarafından tekrarlanabilir bir hassasiyet derecesi sağlar. Bu test yöntemi, ısı yalıtımlarını test etmek için geliştirilmiş olsa da, diğer malzemelerin özgül ısılarını ölçmek için kolayca uyarlanabilir.

Test prosedürü, kalorimetrik sıvı olarak su kullanılarak yaklaşık 60°C (100 ila 20°C sıcaklık aralığı) ortalama bir sıcaklık sağlar. Diğer kalorimetrik sıvıları değiştirerek sıcaklık aralığı istenildiği gibi değiştirilebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C351 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp