ASTM C356 Islatma Isısına Maruz Kalan Önceden Biçimlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Isı Yalıtımının Doğrusal Büzülmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C356 Islatma Isısına Maruz Kalan Önceden Biçimlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Isı Yalıtımının Doğrusal Büzülmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM C356 testi, doğrusal büzülme miktarının ve önceden biçimlendirilmiş bir termal yalıtım malzemesi ıslatma ısısına maruz kaldığında meydana gelen diğer değişikliklerin belirlenmesini kapsar.

ASTM C356 Islatma Isısına Maruz Kalan Önceden Biçimlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Isı Yalıtımının Doğrusal Büzülmesi için Standart Test Yöntemi

Refrakterliğin etkisinden gelen ağır mullit tuğlaların (brülör tuğlaları, gözenekli tuğlalar vb., köprü tuğlaları vb.) refrakterliği yüksek olmasına rağmen, ısıl iletkenlikleri güçlüdür ve aynı koşullar altında iletim ısısı dağılımı daha hafiftir.

Yüksek kaliteli tuğlaların iletimi ve ısı dağılımı çok daha büyüktür. Bu nedenle, fırının yüksek sıcaklık bölgesinde çok fazla ağır malzeme kullanılıyorsa, enerji tasarrufu kontrolüne elverişli değildir. Termal iletkenlik açısından, aynı refrakterliğe sahip malzemenin özgül ağırlığı ne kadar büyük olursa, mukavemet o kadar büyük olur, ancak ısı iletimi ve ısı yayma kapasitesindeki aynı artış, enerji tüketimi kontrolü için dezavantajlıdır.

Isı yalıtım tuğlaları temel olarak iki kategoriye ayrılır, biri yüksek alümina poli-hafif bilyalı tuğlalar, diğeri hafif yüzer boncuk tuğlalar, hafif diyatomlu toprak tuğlalar ve hafif kil tuğlalardır. İlgili üretim tecrübesine göre, genellikle hafif kil tuğla yalıtım tuğlalarının kullanım sıcaklığı 850 ℃'den düşük olmalı ve yüksek alümina poli hafif bilyalı tuğlaların kullanım sıcaklığı 1200 ℃'den düşük olmalıdır. Aksi takdirde, uzun süreli yüksek sıcaklık koşullarında yeniden ısıtma hattı küçülür.

Bu test yöntemi, Test Yöntemi ile kapsanan yangın tuğlasının yalıtımı hariç, 200 ° F 'yi (93 ° C) aşan sıcak hava sıcaklıkları için geçerli olan önceden biçimlendirilmiş yüksek sıcaklık yalıtımı ile sınırlıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi için sağlanan ve standart olarak kabul olmayan SI birimlerine matematiksel dönüştürmelerdir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM C356 Islatma Isısına Maruz Kalan Önceden Biçimlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Isı Yalıtımının Doğrusal Büzülmesi için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp