ASTM C411 Yüksek Sıcaklıkta Isı Yalıtımının Sıcak Yüzey Performansı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C411 Yüksek Sıcaklıkta Isı Yalıtımının Sıcak Yüzey Performansı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C411 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM C411 standardı, simüle edilmiş sıcak yüzey uygulama koşullarına maruz kaldığında, ısı yalıtım malzemelerinin hem blok hem de boru formlarının ticari boyutlarının performansının belirlenmesini kapsar. Sıcak yüzey performansı terimi, ısıtılmış test yüzeyinin yatay konumda olduğu bir benzetilmiş kullanım sıcaklığı testine atıfta bulunur.

ASTM C411 Yüksek Sıcaklıkta Isı Yalıtımının Sıcak Yüzey Performansı için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, esas olarak, 150°F'yi (66°C) aşan sıcak taraf sıcaklıkları için geçerli olan yüksek sıcaklık yalıtımlarına atıfta bulunur. Numunelerin uygun laboratuvar hazırlığı ile önceden şekillendirilmiş izolasyonlar, yalıtkan çimentolar, battaniyeler ve benzerleri gibi malzemeler için kullanılır.

Hizmetteki performans, bir ısı yalıtımı için nihai değer ölçüsüdür, ancak simülatif hizmet testleri faydalı göstergeler verir. Bir tip, yaklaşık olarak amaçlanan hizmete yakın bir sıcaklıkta ısıtılan bir yüzeye belirli bir süre için uygulamayı ve test sırasında ve sonrasında malzemedeki ve özelliklerindeki değişiklikleri not etmeyi içerir. Bu değişikliklerin ölçümü, testlerinkilere karşılık gelen sıcaklıklara maruz kalmanın bir sonucu olarak hizmette ne olduğunu tahmin etmek için kullanılır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, yüksek sıcaklıkta ısı yalıtımının sıcak yüzey performansı için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM C411 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp