ASTM C418 Kumlama ile Betonun Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C418 Kumlama ile Betonun Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C418 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, betonu havayla çalıştırılan silis kumunun çarpmasına maruz bırakarak aşınma direnci özelliklerinin belirlenmesini kapsar. Bilgilendirilmiş yargının geliştirilmesi için bir temel olarak kullanılması amaçlanmıştır.

ASTM C418 Kumlama ile Betonun Aşınma Direnci için Standart Test Yöntemi

Test edilecek yüzey memeden 3 inç uzaklıkta olacak şekilde bir numune yerleştirilir. Numune daha sonra sıkıştırılır ve bir kalkan takılır. Test yüzeyine 1 dakika süreyle kum püskürtülür.

Bu prosedür, test yüzeyindeki en az sekiz noktada tekrarlanır. Modelleme kili daha sonra aşınma boşluklarını doldurmak için kullanılır ve ardından tesviye edilir. Kil kaynağının kütlesi, boşluklar doldurulmadan önce ve sonra belirlenir. Bu kütle farkı, her bir aşınma boşluğunun hacmini hesaplamak için kullanılabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C418 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp