ASTM C430 Elek ile Hidrolik Çimentonun İnceliği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C430 Elek ile Hidrolik Çimentonun İnceliği için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C430 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Çimentonun inceliği, çimento partikül boyutunun bir ölçüsüdür ve çimentonun spesifik yüzey alanı olarak ifade edilir. Çimento incelik testi, çimento numunesinin standart IS eleği ile elenmesiyle yapılır.

ASTM C430 Elek ile Hidrolik Çimentonun İnceliği için Standart Test Yöntemi

Çimento daha küçük partiküller, daha büyük partiküllerden çok daha hızlı tepki verir. 1µm çapındaki çimento partikülü 1 günde tamamen reaksiyona girerken, 10µm çapındaki çimento partikülü yaklaşık 1 ay sürer.

İnce çimento parçacığı çimentoda daha fazlaysa, çok hızlı bir şekilde sertleşir ve yerinde betonun düzgün bir şekilde yerleştirilmesi mümkün olmaz.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C430 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp