ASTM C451 Hidrolik Çimentonun Erken Sertleştirilmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C451 Hidrolik Çimentonun Erken Sertleştirilmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C451 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, hidrolik çimento hamurunda erken sertleşmenin belirlenmesini kapsar.

ASTM C451 Hidrolik Çimentonun Erken Sertleştirilmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yönteminin amacı, bir çimento hamurunun erken sertleşme geliştirme derecesini belirlemek veya bir çimentonun erken sertleşme konusunda bir spesifikasyon sınırına uyup uymadığını belirlemektir.

Bir çimentoda aşırı derecede yanlış priz, yerleştirme ve kullanım açısından zorluklara neden olabilir, ancak genellikle transit karıştırmada olduğu gibi betonun normalden daha uzun süre karıştırıldığı veya önceden yeniden karıştırıldığı durumlarda zorluklara neden olması muhtemel değildir.

Betonun sabit karıştırıcılarda kısa bir süre karıştırıldığı ve bazı serme işleri gibi çalkalamayan ekipmanlarla kalıplara taşındığı ve yerinde bir beton santralinde beton yapıldığı zaman fark edilmesi daha olasıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C451 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp