ASTM C469 Beton Sıkıştırma Testi

ASTM Testleri

ASTM C469 Beton Sıkıştırma Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C469 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM C469 testi, yaş ve kür koşulları ne olursa olsun sertleştirilmiş silindirik beton için bir gerilme-gerilme oranı değeri ve yanal ve boyuna gerinim oranını sağlar.

ASTM C469 Beton Sıkıştırma Testi

ASTM C469, sabit Hareket Hızı (CRT) tipi bir makine ile belirli bir gerilime kadar bir yükün uygulandığı bir sıkıştırma testidir. Elastisite modülü ve Poisson rasyon değerleri, çalışma gerilimi aralığında (nihai gücün %0 ila %40'ı) bulunacaktır.

Bu değerler, yapısal elemanların boyutunu, donatı miktarını belirlemek ve gözlemlenen gerinimler için gerilimi hesaplamak için kullanılır.

Statik hız altında elastisite modülü, dinamik veya sismik hız altında bulunan değerlerden daha az ve yavaş yük uygulaması altındaki değerlerden daha büyük olacaktır. ASTM C469'u gerçekleştirmeden önce,ilgili ASTM yayınındaki tüm spesifikasyonu okumak önemlidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C469 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp