ASTM C591  Kaplamasız Önceden Şekillendirilmiş Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM C591 Kaplamasız Önceden Şekillendirilmiş Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM C591 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar.Bu spesifikasyon, yüzeylerden yüzeylerde ısı yalıtımı olarak kullanılması amaçlanan kaplanmamış, önceden şekillendirilmiş sert hücresel poliizosiyanürat plastik malzemenin tiplerini, fiziksel özelliklerini ve boyutlarını kapsar. –297°F (–183°C) ila 300°F (149°C) arası. Spesifik uygulamalar için gerçek sıcaklık limitleri, üretici ve alıcı tarafından kararlaştırılacaktır.

ASTM C591  Kaplamasız Önceden Şekillendirilmiş Sert Hücresel Poliizosiyanürat Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

Bu spesifikasyon yalnızca, yaygın olarak "poliizosiyanürat" ısı yalıtımı olarak adlandırılan "poliüretan modifiye poliizosiyanürat" ısı yalıtımını kapsar. Bu standart, poliüretanla modifiye edilmiş tüm malzemeleri kapsamaz. Poliüretan modifiye poliizosiyanürat ve diğer poliüretan malzemeler benzerdir, ancak malzemeler bazı hizmet koşullarında farklı performans gösterecektir.

Bu standart, bir tasarım belgesi değil, bir malzeme özelliği olarak tasarlanmıştır. Fiziksel özellik gereksinimleri uygulamaya ve sıcaklığa göre değişir. –70°F (–51°C) altındaki sıcaklıklarda poliizosiyanürat yalıtımının hizmet sıcaklığındaki fiziksel özellikleri özellikle önemlidir. –70°F'nin (–51°C) altında, üretici ve alıcı, malzemenin belirli bir uygulama için yeterince çalışıp çalışamayacağını belirlemek için hangi ek soğuk sıcaklık performans özelliklerinin gerekli olduğu konusunda anlaşmalıdır.

Bu standart, ozon tüketme potansiyeli 0 (ODP 0) olan üfleme maddeleri kullanılarak imal edilen kaplamasız önceden şekillendirilmiş katı hücresel poliizosiyanürat ısı yalıtımının gerekliliklerini ele alır.

Üretilen parçaların boyutu ve şekli ile ilgili olan 6.2 ve 8.2 – 8.4 ve fabrikasyon parçaların depolanması ile ilgili olan 16.1 dışında, bu standart şartnamedeki gereklilikler, yalıtım üreticisi.

Yetkili bir otorite tarafından kabul edildiğinde, birçok uygulamada yangın özelliklerini ele alan kodlar, bu şartname kapsamındaki ısı yalıtım malzemelerinin kullanımını düzenler. Yangın özellikleri, iş, proje veya kuralların veya hükümet düzenlemelerinin geçerli olmadığı diğer şartnameler tarafından kontrol edilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde belirtilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C591 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp