ASTM C612 Mineral Fiber Blok ve Levha Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM C612 Mineral Fiber Blok ve Levha Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM C612 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, mineral fiberin (kaya, cüruf veya cam) yarı sert ve sert sınıflandırmasını, bileşimini, boyutunu ve fiziksel özelliklerini kapsar. 0°F (-18°C) ile 1800°F (982°C) arasındaki sıcaklıklarda çalışan yüzeylerde ısı yalıtımı olarak kullanılması amaçlanan levha. Özel uygulamalar için, gerçek sıcaklık sınırları, tedarikçi ve alıcı arasında kararlaştırılacaktır.

ASTM C612 Mineral Fiber Blok ve Levha Isı Yalıtımı için Standart Spesifikasyon

Tatmin edici performans için, uygun şekilde monte edilmiş koruyucu buhar geciktirici veya bariyerler, ortam sıcaklığının altındaki uygulamalarda, yalıtımın içinden veya çevresinden daha soğuk yüzeye doğru hareketini azaltmak için kullanılacaktır.

Buhar geciktirici veya bariyer kullanılmaması, yalıtıma ve sistem hasarına neden olabilir. Malzeme seçimine yardımcı olması için Uygulama C921'e bakın. Buhar geciktirici özellikleri bu spesifikasyonun bir parçası olmasa da, Spesifikasyon C1136'da gerekli olan özellikler, uygulamalar veya performans ile ilgilidir.

Levhalar içindeki liflerin oryantasyonu esas olarak ana yüzeye (yüze) paraleldir. Bu spesifikasyon, yalıtımın kesildiği ve yüzeye (yüze) dik olan bir fiber oryantasyonu sağlamak için üretildiği fabrikasyon boru ve tank sargı yalıtımını kapsamaz.

Bu standart, saatlik oranlı yangın sistemlerinin performans gerekliliklerini sağlama iddiasında değildir. Uygun sistem için üreticiye danışın.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımızla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp