ASTM C618 Betonda Kullanıma Yönelik Kömür Uçucu Kül ve Ham veya Kalsine Doğal Puzolan için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM C618 Betonda Kullanıma Yönelik Kömür Uçucu Kül ve Ham veya Kalsine Doğal Puzolan için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C618 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, çimentolu veya puzolanik etkinin veya her ikisinin de istendiği veya normalde uçucu kül veya puzolanlara atfedilen diğer özelliklerin istendiği veya her iki amacın da her ikisinin de amaçlandığı durumlarda betonda kullanım için uçucu kömür külü ve ham veya kalsine doğal puzolanı kapsar.

ASTM C618 Betonda Kullanıma Yönelik Kömür Uçucu Kül ve Ham veya Kalsine Doğal Puzolan için Standart Şartname

İnce bölünmüş malzemeler, betonun sürüklenen hava içeriğini azaltma eğiliminde olabilir. Bu nedenle, hava sürüklenmesi belirtilen herhangi bir betona bir uçucu kül veya doğal puzolan eklenirse, hava içeriği testleri ve ek hava sürükleyici katkı veya kullanım kullanılarak belirtilen hava içeriğinin korunmasını sağlamak için hüküm yapılmalıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standardın metni, açıklayıcı bilgiler sağlayan notlara ve dipnotlara atıfta bulunur. Bu not ve dipnotlar (tablo ve şekillerde olanlar hariç) standardın gereklilikleri olarak kabul edilmeyecektir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C618 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp