ASTM C62 İnşaat Tuğlası için Test

ASTM Testleri

ASTM C62 İnşaat Tuğlası için Test

EUROLAB laboratuvar ASTM C62 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart,dış görünümün bir gereklilik olmadığı hem yapısal hem de yapısal olmayan duvarcılık için amaçlanan tuğlaları kapsar.

ASTM C62 İnşaat Tuğlası için Test

Tuğla, çeşitli boyutlarda, şekillerde, dokularda ve renklerde bulunan prizmatik birimlerdir. Spesifikasyon, kaplama birimleri olarak veya yüzey görünümünün bir gereklilik olduğu durumlarda kullanılması amaçlanan tuğlaları kapsamaz.

Tuğlanın belirli bir renge, dokuya, cilaya, tekdüzeliğe veya çatlak, eğrilme veya görünümünden uzaklaştıran diğer kusurlara ilişkin sınırlamalara sahip olması gerekiyorsa, bunlar Spesifikasyon C216 kapsamında satın alınır . Bu spesifikasyon, kaldırım tuğlası olarak kullanılması amaçlanan tuğlayı kapsamaz .

Bu standardın mülkiyet gereksinimleri, satın alma sırasında geçerlidir. Yığma yapılardan çıkarılan tuğlaların bu standardın özellik gereksinimlerine uygun olup olmadığını belirlemek için test edilmesinden elde edilen sonuçların kullanılması bu standardın kapsamı dışındadır.

Tuğla, kil, şeyl veya benzeri doğal olarak oluşan topraklı maddelerden üretilir ve yüksek sıcaklıklarda ısıl işleme (ateşleme) tabi tutulur. Isıl işlem, bu spesifikasyonun mukavemet ve dayanıklılık gerekliliklerini sağlamak için partikül bileşenleri arasında yeterli ateşlenmiş bağ geliştirmelidir.

Tuğla, imalat sırasında kalıplama, presleme veya ekstrüzyon yoluyla şekillendirilir ve şekillendirme yöntemi tuğlayı tanımlamanın bir yoludur.

Bu standardın metni, açıklayıcı materyal sağlayan notlara ve dipnotlara atıfta bulunur. Bu not ve dipnotlar (tablo ve şekillerde olanlar hariç) standardın gereklilikleri olarak kabul edilmeyecektir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C62 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp