ASTM C650 Kimyasal Maddelere Direnç Tayini için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C650 Kimyasal Maddelere Direnç Tayini için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM C650 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, seramik karoların ve cam karoların, evlerde veya temizlik amacıyla kullanılan kimyasal maddelere uzun süre maruz kalmanın yanı sıra diğer daha ağır koşullardan etkilenip etkilenmediğini ve ne ölçüde etkilendiğini belirlemeye yönelik bir prosedürü kapsar.

ASTM C650 Kimyasal Maddelere Direnç Tayini için Standart Test Yöntemi

Test numuneleri bir fırında iyice kurutulur ve ardından oda sıcaklığına soğumaya bırakılır. Test tüplerine her bir test solüsyonundan 20 mL eklenir ve karo üstüne yerleştirilir.

Montaj daha sonra ters çevrilir, böylece test tüpü karonun üzerine oturur. Montaj 24 saat boyunca rahatsız edilmeden bırakılır ve ardından test tüpleri çıkarılır. Her karo, kalan çözeltiyi çıkarmak için 10 dakika boyunca akan su altında iyice durulanır, ardından fırında kurutulur ve oda sıcaklığına soğutulur.

Karo örnekleri daha sonra görünümdeki farklılıklar için görsel olarak incelenir. Görsel incelemeden geçen numunelerin üzerine HB sınıfı kurşun kalemle birkaç çizgi çizilir ve kurşun kalem izleri nemli bir bezle silinir. İşlem görmüş yüzeyden kurşun kalem çizgileri kaldırılırsa, karo numunesi "etkilenmez".

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C650 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

 

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp