ASTM C830 Vakum Basıncına Göre Refrakter Şekillerin Görünür Gözenekliliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM C830 Vakum Basıncına Göre Refrakter Şekillerin Görünür Gözenekliliği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C830 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, hem su hem de mineral ispirtolarla kimyasal olarak reaksiyona girenler hariç tüm refrakter şekillere uygulanabilir. Su ile hidrasyon veya diğer kimyasal reaksiyona girebilen ancak mineral ispirtolarla kimyasal olarak reaksiyona girmeyen bir malzeme test edilirken, su yerine mineral ispirtolar kullanılır ve hesaplamalar yapılırken yoğunluk farklılıkları için uygun düzeltmeler uygulanır.

ASTM C830 Vakum Basıncına Göre Refrakter Şekillerin Görünür Gözenekliliği için Standart Test Yöntemleri

Bu test yöntemleri, refrakter şekillerin aşağıdaki özelliklerinin belirlenmesini kapsar:

  • Görünür gözeneklilik;
  • Sıvı emilimi;
  • Görünen özgül ağırlık;
  • Kütle yoğunluğu.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM C830 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp