ASTM C90 Taşıyıcı Beton Yığma Birimler için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM C90 Taşıyıcı Beton Yığma Birimler için Standart Şartname

EUROLAB laboratuvar ASTM C90 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, hidrolik çimento, su ve mineral agregalardan, diğer malzemeler dahil edilmiş veya edilmemiş olarak yapılmış içi boş ve katı beton duvar birimlerini kapsar.

ASTM C90 Taşıyıcı Beton Yığma Birimler için Standart Şartname

Bu şartname kapsamındaki beton duvar birimleri, hafif veya normal ağırlıklı agregalardan veya her ikisinden yapılır.

Bu spesifikasyonun gereksinimleri, bir yüzyıldan fazla bir süredir araştırılmış, değerlendirilmiş ve oluşturulmuş, burada tanımlanan fiziksel özellikler ve niteliklerle sonuçlanmıştır. Bu gereksinimler, benzersiz ve yalnızca, düşük veya sıfır çökmeli beton ve burada tanımlanan bileşen malzemeleri kullanan ekipman üzerinde üretilen beton duvar birimleri için geçerlidir.

Beton kagir birimlerin pek çok performans özelliği, doğrudan ölçüm, değerlendirme veya değerlendirme olmaksızın bu şartnamenin gereklerine dolaylı olarak dahil edilir veya doğal olarak bu şartlar dahilinde yansıtılır. Bu spesifikasyonun gereklerini görünüş, kullanım, bu spesifikasyon kapsamındakiler veya doğa, tipik maruz kalma ortamları altında gerçek dünya uygulamalarında ortaya çıkan yapının performansını veya hizmet verilebilirliğini sağlamak için gerekli tüm ilgili fiziksel özellikleri ele almayabilir.

Bu spesifikasyon kapsamında olmayan alternatif malzemeler, üretim yöntemleri veya kürleme süreçleri kullanılarak üretilen ürünler, yalnızca bu spesifikasyondaki gereksinimler kullanılarak değerlendirilmemelidir; bununla birlikte, yeni ürün geliştiricileri, bu spesifikasyonun özellik gereksinimlerini birim performansı için bir başlangıç ​​ölçütü olarak değerlendirebilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C90 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp