ASTM C979 Entegre Renkli Beton için Pigmentler için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM C979 Entegre Renkli Beton için Pigmentler için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM C979 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM C979 standardı, entegre renkli beton üretmek amacıyla betonda katkı maddesi olarak kullanılacak toz halindeki renkli ve beyaz pigmentler için temel gereksinimi kapsar. Pigmentlerin çok bileşenli bir karışımın bir bileşeni olduğu durumlarda, bu spesifikasyon, karışımın pigment bileşeni için geçerlidir.

ASTM C979 Entegre Renkli Beton için Pigmentler için Standart Spesifikasyon

Bu spesifikasyon, pigmentlerin uyumlu olarak kombinasyon halinde test edilmedikçe diğer beton katkı maddeleri ile uyumluluğunu belirlemeyi amaçlamaz.

Bu spesifikasyon, kürleme sürecini hızlandırmak için düşük basınçlı (atmosferik) veya yüksek basınçlı (otoklav) buhar kullanılarak yükseltilmiş sıcaklık kullanıldığında pigment stabilitesinin belirlenmesini içermez.

Pigmentlerin kendilerini tanımlayan testlere ek olarak, priz süreleri, hava içeriği ve basınç dayanımı üzerindeki etkileri tanımlamak için beton üzerinde sınırlı sayıda test dahil edilmiştir. Belirli bir iş için daha kapsamlı bilgi gerekiyorsa, satıcı ve kullanıcı arasında ek test kriterleri ve prosedürleri üzerinde anlaşmaya varılmalıdır.

Maddeye göre belirlenen bir pigmentin maksimum öngörülen dozaj oranı, çimentonun kütle olarak % 10'una eşit veya bundan daha az olacaktır. İstenen renk ve renk yoğunluğunu üretmek için bir pigment kombinasyonu kullanıldığında, birleştirilen tüm pigmentlerin toplam dozaj oranı, bileşen pigmentlerinin bireysel maksimum dozaj hızlarından herhangi birini aşmayacaktır.

Çimento (Tip I veya Tip II), agregalar ve katkı malzemeleri aşağıdaki test yöntemlerine tabi tutulacaktır: su ile ıslanabilirlik; alkali direnci; sülfat yüzdesi; su çözünürlüğü; atmosferik sertleşme kararlılığı; ışık direnci; karışımların hazırlanmasını içeren beton üzerindeki etkiler, yapma ve kürleme, sertleşme süresi, hava içeriği ve basınç dayanımı; ve sevkiyatın renk uyumu.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki inç-pound birimleri yalnızca bilgi amaçlıdır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, entegre renkli beton için pigmentler için standart spesifikasyon hizmetleri vermektedir. ASTM C979 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp