ASTM D-1640 Organik Kaplamaların Kurutulması, Kürlenmesi veya Film Oluşumu için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D-1640 Organik Kaplamaların Kurutulması, Kürlenmesi veya Film Oluşumu için Standart Test Yöntemleri

Bu standart, laboratuvar kontrollü hava sıcaklığı veya nem koşulları altında organik kaplamaların kurutulması veya kürlenmesi sırasında film oluşumunun çeşitli aşamalarının ve oranlarının belirlenmesini kapsar. Mağazada ve tarlada geçerli sıcaklık ve nem koşulları altında kurutmanın değerlendirilmesi için prosedürler de açıklanmaktadır.

ASTM D-1640 Organik Kaplamaların Kurutulması, Kürlenmesi veya Film Oluşumu için Standart Test Yöntemleri

Bu test yöntemleri, kaplama türlerinin karşılaştırılması, bileşim değişikliklerinin kuruma süresi üzerindeki etkisinin değerlendirilmesi veya atölyede kuruma-sertleşme süresinin değerlendirilmesi için organik kaplamaların kuruma, kuruma ve film oluşumunun çeşitli aşamalarını ve oranlarını belirlemek için kullanılabilir.

Düşük sıcaklık, kaplamaların kuruma hızını önemli ölçüde yavaşlatabilir, bu nedenle düşük sıcaklıkta kürleme maddeleri, katalizörler veya hızlandırıcılar, genellikle daha düşük sıcaklıklarda kurutmaya ve film oluşumuna yardımcı olmak için kullanılabilir. Bu bileşenleri değerlendirmek veya daha soğuk sıcaklıkların kuruma hızları üzerindeki etkisini belirlemek için tasarlanmıştır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D-1640 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp