ASTM D-5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D-5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Bu standart, bir kayıt sabit uzama tipi (CRE) çekme test makinesi kullanılarak yamuk prosedürüyle tekstil kumaşlarının yırtılma mukavemetinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D-5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

Bu standart, dokuma kumaşlar, hava yastığı kumaşları, battaniyeler, havlı kumaşlar, örme kumaşlar, katmanlı kumaşlar, havlı kumaşlar ve dokunmamış kumaşlar dahil olmak üzere çoğu kumaş için geçerlidir.

Kumaşlar, işlenmemiş, büyük ölçüde boyutlandırılmış, kaplanmış, reçineyle işlenmiş veya başka şekilde işlenmiş olabilir. Numuneleri ıslatarak veya ıslatmadan test etmek için talimatlar sağlanmıştır.

Bu test yönteminde ölçülen yırtılma mukavemeti, yırtılmanın testten önce başlatılmasını gerektirir. Elde edilen rapor edilen değer, yırtılmayı başlatmak veya başlatmak için gereken kuvvetle doğrudan ilgili değildir.

Yamuk yırtılma mukavemeti için iki hesaplama sağlanmıştır:

  • Tek tepe kuvveti;
  • En yüksek beş tepe kuvvetinin ortalaması.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D-5587 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp