ASTM D1004 Plastik Film ve Kaplamanın İlk Yırtılma Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D1004 Plastik Film ve Kaplamanın İlk Yırtılma Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM D1004 testi, esnek plastik film ve kaplamanın yırtılma direncinin çok düşük yükleme oranlarında belirlenmesini kapsar, 51 mm [2 in.] /dk. Bu test yöntemi, yırtılmayı başlatma kuvvetini ölçmek için tasarlanmıştır. Bu test yönteminin numune geometrisi, numunenin küçük bir alanında stres konsantrasyonu üretir. Genellikle yırtılmanın başlangıcına yakın bulunan maksimum stres, newtonlarda (veya pound kuvvetinde) yırtılma direnci olarak kaydedilir.

ASTM D1004 Plastik Film ve Kaplamanın İlk Yırtılma Direnci için Standart Test Yöntemi

Yırtılma direnci, film veya tabakayı yırtmak için gereken nihai kuvveti ölçer. Genellikle kalite kontrol kontrolleri veya yırtılma hatalarının mümkün olduğu malzeme karşılaştırması için kullanılır.

Numunenin ortalama kalınlığı ölçülür. Numune daha sonra test makinesinin kavramalarına yerleştirilir ve yırtılana kadar dakikada 2 defa uygulanır. Numune, bir tabakadan uygun şekle kesilmiş olarak kesilir. Numunenin şekli, numune gerilim içinde çekildiğinde bir yırtılma oluşturmak için tasarlanmıştır. Die C örnekleri yaygın olarak kullanılır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler yalnızca bilgi içindir.

Bu standart, kullanımıyla ilişkili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almayı gerektirmez. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır. Not 2'de özel uyarı ifadeleri verilmiştir.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1004 Plastik Film ve Kaplamanın İlk Yırtılma Direnci için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp