ASTM D1044 Şeffaf Plastiklerin Taber Aşındırıcı ile Yüzey Aşınmasına Direnci için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM D1044 Şeffaf Plastiklerin Taber Aşındırıcı ile Yüzey Aşınmasına Direnci için Test Standardı

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM D1044 standardı, optik özelliklerdeki değişikliği ölçerek şeffaf plastiklerin bir tür yüzey aşınmasına karşı direncini tahmin etmek için bir prosedürü açıklar.

ASTM D1044 Şeffaf Plastiklerin Taber Aşındırıcı ile Yüzey Aşınmasına Direnci için Test Standardı

Aşındırıcı hasar sayısal Test Yöntemi uyarınca bulanıklık yüzdesi fark hesaplamak suretiyle ölçülür. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu test yöntemi, ISO 3537, Bölüm 8 ve ISO 15082, Bölüm 11'in aşınmaya karşı direncinin ölçümünde eşdeğerdir, ancak başka herhangi bir ölçüm veya bölümde eşdeğer değildir. Bu test yöntemi ISO 9352'ye eşdeğer değildir ve sonuçlar iki yöntem arasında doğrudan karşılaştırılamaz.

Çeşitli plastiklerin 2 hacim kaybı belirlemeleri için Taber Aşındırıcıyı kullanmaya yönelik önceki girişimler , verilere atfedilen aşırı büyük varyasyon katsayıları nedeniyle başarısız olmuştur. Katılımcı laboratuvarlar arasındaki yetersiz anlaşma, hacim kaybı prosedürünün bir ASTM test yöntemi olarak kullanılmasını tavsiye edilemez hale getirmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1044 şeffaf plastiklerin taber aşındırıcı ile yüzey aşınmasına direnci için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp