ASTM D1056 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Şartname - Sünger veya Genişletilmiş Kauçuk

ASTM Testleri

ASTM D1056 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Şartname - Sünger veya Genişletilmiş Kauçuk

ASTM D1056 testi, sünger kauçuk ve genişletilmiş kauçuk olarak bilinen esnek hücresel kauçuk ürünlerini kapsar, ancak lateks köpük kauçuk veya ebonit hücresel kauçuk için geçerli değildir. Açık/kapalı bir hücresel ürün için temel malzeme sentetik, doğal veya geri kazanılmış kauçuktan veya bir karışımdan yapılabilir ve organik veya inorganik katkı maddeleri tarafından değiştirilebilen diğer polimerleri veya kimyasalları veya her ikisini içerebilir.

ASTM D1056 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Şartname - Sünger veya Genişletilmiş Kauçuk

Hücresel kauçuk tiplere, sınıflara, son ekler ve derecelere göre sınıflandırılacaktır: Tip 1 ve 2; A, B, C ve D Sınıfları; Dereceler 0, 1, 2, 3, 4 ve 5. Çeşitli hücresel kauçuk dereceleri, belirtilen fiziksel özelliklerle ilgili gerekliliklere uygun olacaktır. Aşağıdaki test yöntemleri uygulanacaktır: hızlandırılmış yaşlandırma testleri; basma-sehim testleri; yağa daldırma testi (açık hücreli sünger); sıvı daldırma testleri (kapalı hücre); su emme testi; yoğunluk testleri; ve düşük sıcaklık flex testi.

Bu elastomerik malzemeler, vulkanize kauçuğa benzer özelliklere sahiptir, yani (1) çapraz bağlama (vulkanizasyon) yoluyla bir termoplastikten termoset durumuna dönüştürülebilme yeteneği veya (2) gerildiğinde veya uzatıldığında orijinal şekillerinin önemli ölçüde geri kazanılması veya ikisi birden olabilir.

Standart test numunelerini kesmek için çok küçük boyutlu ekstrüde veya kalıplanmış şekillerin bu yöntemlerle sınıflandırılması veya test edilmesi zordur ve genellikle özel test prosedürleri gerektirir.

Bu genel spesifikasyonun hükümleri ile ayrıntılı spesifikasyonların hükümleri veya belirli bir ürün için test yöntemleri arasında çelişki olması durumunda, ikincisi öncelikli olacaktır. Bu spesifikasyondaki test yöntemlerine yapılan atıflar, spesifik olarak istenen testi veya testleri belirtmelidir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D1056 Esnek Hücresel Malzemeler için Standart Şartname - Sünger veya Genişletilmiş Kauçuk kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp